Aktivitetscentrene i Lejre Kommune Aktivitetscentrene i Lejre Kommune

Årsprogrammet 2018/19

Årsprogram 2018/19 for aktivitetscentre

Hent program »

Du er besøgende nr.

20.078

i år

Login »

Foreninger & klubber Hvalsø

Aktivitet Navn Telefon Mail
WEBMASTER Kjeld Andersen 50 59 65 68 kjelda40@live.dk
DH-Lejre Ulla Wæber 60 95 35 87 / 43 69 14 09 dh-lejre@handicap.dk
Diabetesforeningen Bjarne Ego Jørgensen 24 42 72 50 evabjarne@hotmail.com
FOF Hvalsø Margit Maibom 46 40 92 28 / 29 93 11 54 margit@meibom.dk
Hjerteforeningen Grethe Skafte Bruun-Møller 60 60 57 46 gretheskafte@mail.dk
Hvalsø´s aktive Kvinder Anne Christensen   annechr54@gmail.com
Hvalsø Bridge Klub Vibeke Kristiansen 46 49 23 30 vibeke.l.kristensen@mail.tele.dk
Hvalsø Kreativ Forening Vivi Rinding 50 53 68 03  
Hvalsø Linedancers Bodil Sørensen 29 91 42 95 bgs56@mail.dk
Hvalsø Pensionist og Seniorforening Leif Andersen 46 49 90 78 / 41 10 14 07 leandersen44@gmail.com
Hvalsø Petanqueklub anno 1998  John Nielsen 23 60 03 78 john-nielsen@live.dk
Hygge og strikkeklub  Thyra Christensen 46 49 28 81 / 24 93 51 24 thyra.niels@gmail.com
Kirke Såby Seniorpetanque Birgit Berthelsen 21 26 39 24 berthelsen@12mail.dk
Lejre Bibliotek (Erindringsværksted) Marianne Vergmann 46 46 16 46 mave@lejre.dk
Litteraturgruppen Gitte Engell 22 67 56 64 engell@enebaervej7.dk
Lydbøger Jørgen Molin 46 49 28 51 morfar.molin@pc.dk
Mandagsklubben Erik Jørgensen 29 80 77 74 lllej@mail.tele.dk
Mærk livet Margit Maibom 46 40 99 28 / 29 93 11 54 margit@meibom.dk
Netværk for Amputerede Inger Langer 50 40 68 81 iinger.hvalso@gmail.com
Nutidens Kvinder Britta Jensen 46 40 77 32  rene@nilausen.dk
Nørkleklub Røde Kors Hvalsø Dorthe Stjerne 51 34 33 86 dp.stjerne@mail.dk
Schleroseforeningen Jan S Andersen   jan.cosmus@andersen.mail.dk
Senior- Humør- og Motionsklubben i Lejre Kommune Henry Petersen 46 49 24 51 henry.petersen@privat.dk
      Humørklubben Britta Hansen 23 36 14 94  
      Hvalsø Senior Motion Marianne Kristiansen 41 65 53 01 mariannekriatiansen@gmail.com
Senior Net Café Jørgen Molin 46 49 28 51  morfar.molin@pc.dk
Senior Rejseklubben Elise Sørensen 44 48 09 99 bes@soerensen.mail.dk
Sjov Senior Motion Thorbjørn Sode 40 41 33 77  
Slægtforskning Jill Munnecke 23 82 12 83  jillm@123dk.dk
Stavgang/Nordic Walking Varny Hansen 20 12 73 74 varny.hansen@mail.dk
Sy i Hvalsø Østergadecenter Thyra Christensen 46 49 28 81 / 24 93 51 24 thyra.niels@gmail.com
Videoredigering Bent Dahl Jensen 40 25 31 23 bentdahl@firma.tele.dk
Ældre Sagen Ingelise Hansen 46 49 23 81 / 26 46 55 02 lise.h@nzen.dk

Aktivitetscentrene i Lejre KommuneKarlebyvej 58, Ll. Karleby

4070 Kirke Hyllinge+45 46 40 01 84

Aktivitetscentrene i Lejre KommuneKarlebyvej 58, Ll. Karleby
4070 Kirke Hyllinge+45 46 40 01 84
Aktivitetscentrene i Lejre KommuneKarlebyvej 58, Ll. Karleby
+45 46 40 01 844070 Kirke Hyllinge

Aktivitetscentrene i Lejre Kommune

Karlebyvej 58, Ll. Karleby
4070 Kirke Hyllinge
+45 46 40 01 84