Aktivitetscentrene i Lejre Kommune

Foreninger & klubber Hvalsø

Aktivitet Navn Telefon Mail
WEBMASTER Kjeld Andersen 50596568 kjelda40@live.dk
Diabetesforeningen Bjarne Ego Jørgensen 24427250 evabjarne@hotmail.com
FOF Hvalsø Margit Maibom 46409228 margit@meibom.dk
Hjerteforeningen Grethe Skafte Bruun-Møller 60605746 gretheskafte@mail.dk
Hvalsø Bridge Klub Vibeke Kristiansen 46492330 vibeke.l.kristensen@mail.tele.dk
Hvalsø Pensionist og Seniorforening Leif Andersen 46499078/41101407 leandersen44@gmail.com
Hvalsø Petanqueklub 1998  John Nielsen 23600378 john-nielsen@live.dk
Hvalsø Senior og Humørklub Henry Petersen 46492451 henry.petersen@privat.dk
Hygge og strikkeklub  Thyra Christensen 46492881 / 24935124 thyra.niels@gmail.com
Kreativ forening Benedicte Juhl 31314258  
Line Dancers Bodil Sørensen 29914295 bgs56@mail.dk
Litteraturgruppen Gitte Engell 22675664 engell@enebaervej7.dk
Lydbøger Jørgen Molin 46492851 morfar.molin@pc.dk
Mandagsklubben Erik Jørgensen 29807774 lllej@mail.tele.dk
Mærk livet Ulla Højlund Nielsen 46408408 uloghans@gmail.com
Netværk Amputerede Inger Langer 50406881 iinger.hvalso@gmail.com
Nutidens Kvinder René Nilausen    rene@nilausen.dk
Nørkleklubben Dorthe Stjerne 51343386 dp.stjerne@mail.dk
Senior Net Café Jørgen Molin 46492851 / morfar.molin@pc.dk
Senior Motion Birthe Svendsen 50492506 besv@turbopost.dk
Senior Rejseklubben Elise Sørensen 44480999 bes@soerensen.mail.dk
Sjov Senior Motion Thorbjørn Sode 40413377 holstein.sode@dlgmail.dk
Slægtforskning Jill Munnecke 46496259 / jillm@123dk.dk
Stavgang/Nordic Walking Birthe Svendsen 50492506 besv@turbopost.dk
Sy i Hvalsø Østergadecenter Thyra Christensen 46492881 / 24935124 thyra.niels@gmail.com
Videoredigering Finn Kristiansen 46324662 / file@post3.tele.dk
Yoga-Gruppen Bente Andersen 61723058 sa.ba@mail.tele.dk
Ældre Sagen Ingelise Hansen 46492381 / 26465502 lise.h@nzen.dk

Årsprogrammet 2017/18

Årsprogram 2017/18 for aktivitetscentre

Hent program »

Du er besøgende nr.

15.548

i år

Login »